GN belysning A/S er leverandør af el- og belysningsløsninger. Firmaet blev startet i 1999 og har siden haft en solid vækst baseret på loyale og trofaste kunder samt en konstant fornyelse og udvikling af produktsortimentet.
Vores motto er: "Nem at handle med" Og det arbejder alle vores medarbejdere hårdt på at leve op til hver eneste dag.
Blandt andet sørger vores 4 salgskonsulenter for at holde vores kunder konstant opdaterede med de seneste produktnyheder og i øvrigt sikre den tætte dialog så vi ved hvad vores kunder ønsker og forventer af os.
Hjemme på kontoret og lageret i Herning er det vigtigt at vi overholder nogle helt enkle løfter overfor dig som kunde:
Vores sortiment udvikler sig hastigt inden for vores kerneområder og består i dag af ca. 4000 lagerførte varer indenfor:
Indenfor disse produktområder gør vi en dyd ud af at du som kunde fortsat kan få mange af de "gamle" produkter såsom pendelrør, messing fatninger osv. Men på den anden side sørger vi også for at være med helt på forkant indenfor f.eks. LED lyskilder og armaturer.
Med andre ord så kan man sige at vi både vil være gammeldags og nymodens på én og samme tid....
Vi glæder os til at betjene dig!
Hilsen
GN belysning A/S
Menu